Уличниот стил за време на модната недела во Милано

main.original.1000x0c-12-660x439

Милано од 25 февруари до 3 март ќе ги угости илјадниците вљубеници во модата кои ќе имаат шанса да ги проследат ревиите посветени на колекциите есен/зима 2015.

Во галеријата подолу погледнете како изгледаа уредниците на светски познатите модни списанија, модните блогерки и посетителите на миланската модна недела досега, и кои се стиловите што тие ги наметнаа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *