Тајната на совршениот француски омлет

104657_profimediaomlet_630x0

Францускиот готвач, Жак Пепин, ја открива тајната на совршениот омлет Нема да ви биде тешко да направите токму ваков. Но неопходно е да ги следите упатствата. Секако, потребно е и мало вежбање:

Состојки:

– 2 лажици сецкан лук
– 1 лажица сецкан тарос (естрагон)
– 1 лажица сецкан магдонос
– 3 големи јајца
– сол
– бибер
– 2 лажици путер

Подготовка:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *