MTM0MjU0NTM5ODk2Mjk3OTUw

Јапонскиот тизер за „Star Wars: The Force Awakens“ е најоткривачки досега

Јапонскиот тизер за „Star Wars: The Force Awakens“ успеа да ги израдува најолемите фанови на култната франшиза.

StarWars

Создавањето на „Star Wars“ во генијален документарец од 1977 г.

Доколку сте љубител на „Star Wars“ филмовите, овој документарец од 1977 година со сигурност ќе ви се допадне.

sw-7-702x336

Погледнете го неверојатниот трејлер за новиот филм од серијалот „Војна на ѕвездите“

Нова генерација на глумци се појавува во трејлерот за седмиот дел од „Војна на ѕвездите“ чија премира ќе биде на 18 декември оваа година.

r_d2c8657

Јапонската армија изгради џиновска снежна скулптура инспирирана од „Војна на ѕвездите“

Фановите на „Војна на ѕвездите“ беа пријатно изненадени на снежниот фестивал во Сапоро, еден од најголемите зимски настани во Јапонија.