2D919BBD00000578-3279745-image-a-50_1445281133141

Како се снимаше каталогот на H&M во соработка со Balmain?

Иако колекцијата се уште не е официјално претставена на јавноста, познатиот бренд H&M објави видео во кое може да се види дел од парчињата креирани во соработка со Balmain.

hm-za-lipanj-2015-6-599x400

H&M каталог за лето 2015

Модниот бренд H&M го подготви новиот каталог за месец јуни 2015. Во каталогот можат да се пронајдат голем број на лесни и лежерни парчиња облека, удобни за топлите и жешки Continue reading

hm-summer-2015-campaign-models

Новата колекција на H&M за на плажа, ги претвора девојките во летни божици

Џоан Смолс, Наташа Поли, Доцен Крос и Адриана Лима се четирите убавици кои совршено се вклопија во најновата кампања на познатиот бренд H&M.

PicMonkey Collage

Нова ексклузивна колекција на H&M

Колекциите „Conscious Exclusive“ на H&M од година во година изгледаат сè подобро, па многу луѓе со нетрпение чекаат да видат што ни подготвил шведскиот текстилен гигант за оваа сезона.

cover2-1000x500-1000x500

H&M Coachella Collection: Фестивалска колекција за млади

Целата фестивалска колекција Coachella H&M е составена од комбинации идеални за музички фестивали кои ги има во изобилство кон крајот на пролетта и почетокот на летото.

coverdb-1000x500-1000x500

Дејвид Бекам за H&M во новата пролетна колекција

Шведскиот моден гигант реши оваа пролет да ја продолжи соработката со познатиот фудбалер Дејвид Бекам, па тој се појави во новата кампања за пролет/лето 2015 година.