MTM0MjE5MzUwOTYwODI4Mzg2

„Google“ трансформираше стара фабрика за батерии во кул канцеларии

Кога станува збор за добро и инспиративно уредени работни простории, веднаш помислуваме на „Google“.

287184_1280x720

„Гугл“ од 2017 година ќе доставува производи со дронови

Интернет корпорацијата „Гугл“ во 2017 година планира да почне да користи беспилотни летала за достава на производи до своите клиенти, најави директорот на овој проект наречен „Проџект винг“, Дејвид Вос.

Googleinfotamentcvr.jpg

Автомобилските гиганти му порачаа на Google: „Забави го темпото“

Развојот на денешните автомобили е речиси невозможен без употреба на врвен софтвер и модерна технологија, кои се’ повеќе имаат тенденција од автомобилите да направат „паметни телефони на тркала“. 

googletranslate

Апликација за патување: Превод „на лице место“

Запознајте се со апликацијата „Travel App Tuesday“, најновиот изум кој треба да се најде на телефоните на сите патувачи.

Screenshot-2015-03-31-at-2.22.35-PM

„Google Panda“ е првоаприлска шега која посакавме да е реалност

Уште на самиот праг на месецот април, јапонскиот „Google“ го презентираше на јавноста продуктот кој очигледно го подготвувал веќе извесно време.

the-google-office-in-budapest-vertical-garden

Канцелариите на „Google“ во Будимпешта – каде уметноста се соединува со функционалноста

Не е никаков новитет дека без разлика на тоа каде и да се наоѓаат, канцелариите на „Google“ се препознатливи по креативно уредениот простор и инвентивниот дизајн.

google1

Најчесто пребарувани прашања на Google поврзани со сексот

Најпребаруваниот збор на интернет е дефинитивно зборот секс. Меѓутоа кои се најчесто поставуваните прашања на Google во врска со сексот?