igloo-airbnb-new-york-brooklyn-patrick-horton-6

Друштво нуди игло на AirBnb: 200 долари за ноќевње

Маркетинг директорот Патрик М. Хортон кој живее во Бруклин, Њујорк, заедно со неговие цимери одлучи дека 2016 година е одлична шанса за да изгради игло.

151015152538-06-airbnb-catacombs-super-169-1000x500

Париските катакомби – најморничавото сместување во светот

Замислете романтична ноќ во голем брачен кревет со бела постелнина од најфин материјал, кралски супер удобни перници, опкружени со свеќи…и човечки скелети!

MTMxNDcxOTM2MzQ4ODY2NTcw

Кралски дом покрај брегот Амалфи кој можете да го изнајмите

Постојат огромен број на лоши понуди на AirBnb, но постојат и онакви кои го одземаат здивот со својата уникатна убавина.

80396b74_original-1000x500 (1)

Егзотични сместувања за одмор кои може да си ги дозволите

Кога размислувате за идеален одмор што ви паѓа на памет? Поглед на океан, зелени ридови во некое италијанско село или камени ѕидови и замоци?

MTMxMTA0MzQ3ODE0NjYzNDQy

Оваа бајковита куќарка на дрво можете да ја изнајмите на AirBnb

Лоцирана во Атланта, Џорџија, оваа магична куќарка на дрво нуди неверојатно романтично искуство кое повеќе наликува на бегство од реалноста отколку на обична детска куќарка.

c_4_foto_1299603_image-2-1000x500-1000x500

Скокалница над Осло претворена во пентхаус

Познатата компанија „Airbnb“ која на патниците им ја олеснува потрагата по сместување низ целиот свет, неодамна објави наградна игра, а првата награда е едно ноќевање на врвот на ски-скокалницата Холменколен.