PicMonkey4-1000x500

10 познати личности кои ја одбележаа 2015

Многу познати личности се појавуваа во текот на 2015 во печатените медиуми, на интернет и на малите екрани, но сепак некои од нив постојано беа еден чекор пред останатите.

women beach miranda kerr sand bracelets swimsuits 1920x1200 wallpaper_www_wallfox_net_80

Најпопуларни модели на костими за капење за оваа сезона

Летен распуст, годишен одмор, сите со нетрпение чекаат да избегаат од градот и да заминат на некоја плажа, покрај море, да ги закопаат стапалата во топлиот песок читајќи некоја одлична Continue reading

sadsad6-1000x500

Женски фризури 2015: заборавете на омбре, тренди фризурите се исфарбани на половина

Заборавете на омбре, „балајаж“, сиви нијанси – најновиот тренд меѓу женските фризури е пола-пола.

plakat-vertikalen-sff-2015-preview

За сите филмофили: Утре стартува Скопски филмски фестивал

Од утре, (17 април) започнува годинашното издание на Скопскиот филмски фестивал, настан кој со нетрпение го очекуваа љубителите на седмата уметност.

BassekouKouyateNgoniBa

Звукот на три континенти на ОФФ-Фест 2015

Се ближи Офф-Фест, фестивалот кој секоја година во Скопје носи бран од бои, шаренило и звуци.

picmonkey-collage40-1000x500

Тренд: женски костими за капење за 2015 година

Во пресрет на летните високи температури, гласните бранови и топлиот песок  време е да ги разгледаме годинашните трендови на костими за капење.

unnamed

Елеганција и префинетост во новата колекција на „Oxette“

Светскиот бренд за накит „Oxette“ ги претстави највпечатливите аксесоари за сезоната пролет/лето 2015 година.

BHLDN_spring_2015_19

Бајковита колекција венчаници на „BHLDN“ за 2015

Инспирирани од пролетта, вечната елеганција и романтиката, луксузната модна куќа „BHLDN“ ја претстави својата најнова колекција венчаници кои ќе ве остават без здив.

coverdb-1000x500-1000x500

Дејвид Бекам за H&M во новата пролетна колекција

Шведскиот моден гигант реши оваа пролет да ја продолжи соработката со познатиот фудбалер Дејвид Бекам, па тој се појави во новата кампања за пролет/лето 2015 година.