bieber

Џастин Бибер со пет „Ем-Ти-Ви“ награди

Во Милано синоќа се доделени МТВ наградите, а победник на вечерта беше канадскиот поп пејач, Џастин Бибер кој освои пет награди.

snl19f-1-web

Урнебесна пародија на Џастин Бибер за рекламата на Келвин Клајн

„Saturday Night Live“, се придружи на серијата вирални шеги за последната реклама на Келвин Клајн, во која главната улога му беше доделена на ѕвездата со канадско потекло, Џастин Бибер.