camera-4

Книга која се претвора во функционален фотоапарат

На оние кои се запознаени со работата на Кели Андерсон, познато им е дека од хартија можат да се направат разни „чуда“, како функционален грамофон.

MTM0MzQ5MDUyNTMwNzk3MTg3

Кул ентериер кој ги соединува рустичниот и модерен стил

Дизајниран од генијалниот тим на „Huniford“, овој прекрасен дом се наоѓа во Саг Харбор, Њујорк, и се карактеризира со уникатен, кул стил. Во галеријата подолу можете да направите кратка фото-тура.

432-park-avenue-manhattan-residential-tower-architecture-33

Ѕирнете во апартманот вреден 95 милиони долари

Доколку некогаш сте се запрашале како живеат оние 0.0001% развратно богати луѓе во Њујорк, одговорот веројатно изгледа вака некако.

PicMonkey Collage

Старовремски луксуз во овој њујоршки пентхус

Американскиот архитект Стив Харивел изработи нов дизјан на еден пентхаус во Њујорк, кој претставува комбинација на винитиџ декорот со шик модернистички, но и класични елементи.

PicMonkey Collage

Оваа триаголна куќа е дефиниција за совршеност

Оваа тријаголна куќарка не е посебна само поради фантастичниот „А“ облик кој ја прави да изгледа навистина интересно.

s

Перо Антиќ приведен во Њујорк, кошаркар на Индијана прободен

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ кој игра за Атланта Хокс бил приведен во средата во клубот „1 OAK“ во квартот Челзи во Њујорк по тепачка во која биле прободени кошаркарот на Continue reading

natali

Њујорк низ објективот на Натали Башоска

Талкајќи низ интернет просторот налетавме на ова кул видео, за кое бевме изненадени дека е дело на една млада Македонка. 

Screen-Shot-2015-02-05-at-10.35.59-PM-660x942

Луксузен апартман сокриен во стара саат-кула во Њујорк

Лоцирана во Бруклин, Њујорк, веднаш до мостот Менхетен, некогашната саат-кула е изградена во 1915-та година.