fkf

10 ситуации во кои среќните парови се разбираат без зборови

Идеал за кој сите мечтаат, а ретко кој навистина работи на тоа е да ја доведат врската до фаза на таканаречена „комуникација без зборови“.

pari-1000x500-1000x500

Моменти на љубов фатени на фотографии

Тешко може да се опише љубовта. Таа е многу индивидуална и има различни облици. Една романска фотографка сепак успеа да ни ја долови љубовта на црно-бели фотографии…

Marriage-proposal-647x395

Важни работи што секоја жена треба да ги направи пред брак

Неколку експерти за врски за магазинот WomensHealth открија кои работи треба секоја жена да ги направи пред да стапи во брак.

PicMonkey Collage

Mаж создава илустрации од секој ден поминат со саканата

Куртис Виклунд, сакајќи засекогаш да ги памети моментите поминати со својата сакана сопруга, секој ден создава илустрации со кои ги документира добрите и лошите ситуации од нивниот заедничкиот живот.

communication

Знаци кои откриваат дека сте во љубовна врска без иднина

Проблеми од детството, неговиот пристап, но и бројните пријатели можат уште на почетокот да покажат дали вашата врска има иднина или не, тврди стручното лице за врски Маргарет Пол.

silhouette_splendor_dreamer_coffee_cup_lady_hd-wallpaper-1664428 (1)

Правила за пронаоѓње вистинска љубов

Пронаоѓањето на љубовта не е тешко, но нејзиното задржување за некои жени може да биде вистински предизвик, но некои едноставно се создадени да успеат во тоа, а причината е нивниот Continue reading

763905-650-1448267791-81Btu0Wj0SL

Симпатични илустрации кои ги опишуваат малите задоволства

Филипа Рајс е млада и талентирана уметница од Англија, и воедно авторка на книгата исполнета со прекрасни илустрации „Soppy“.  

-Upload--Vesti-skopjeid.com-bob-marley_13_2013424132418

Места на кои некогаш се собираа младите во Скопје

Секое време си носи свои обележја и свој дух. Секоја нова генерација има свои навики, а оние кои ви ги прикажуваме денес се однесуваат на катчињата за дружење на младите Continue reading

7def3b75e9fc4d91eb3cee179d7d8506

Каков партнер му одговара на вашиот хороскопски знак?

Секој од хороскопските знаци има одредени афинитети кога станува збор за партнерот кој му одговара.