jajca so vosok

Подготовки за Велигден: Бојадисување јајца со восок

Иако оваа техника е толку многу стара, што е речиси и заборавена, сепак, ефектот од бојадисување на јајцата со восок е вистинско ремек-дело.

PicMonkey Collage

Брз и вкусен рецепт: Полнети багети

Време е појадокот да го искачите на повисоко ниво. Овој рецепт за полнети багети, се одличен избор кој ќе ве држи сити и задоволни до самиот ручек.

friedeggs

Ефикасна диета со портокали и јајца

Оваа диета е наменета за оние кои сакаат да ја намалат својата тежина, но и за оние кои имаат тегоби со варење на храната или нечиста кожа затоа што ја Continue reading

104657_profimediaomlet_630x0

Тајната на совршениот француски омлет

Францускиот готвач, Жак Пепин, ја открива тајната на совршениот омлет Нема да ви биде тешко да направите токму ваков. Но неопходно е да ги следите упатствата. Секако, потребно е и Continue reading

Jaja-i-slanina-1

Необичен рецепт за јајца кој треба што побрзо да го пробате

Јајцата се одличен начин да го започнете утрото, а рецептот со кој се подготвени во видеото подолу сме сигурни дека се уште не сте го пробале.

pancake1(3)

Здрави американски палачинки од само две состојки

За сите љубители на слатките кои сакаат да ги избегнат вишокот калории и нездравите намирници, овој едноставен рецепт за американски палачинки е идеален за вас.

maxresdefault (1)

14 брзи и едноставни трикови со јајца

Со оглед на тоа што јајцата се една од прехрамбените состојки кои луѓето ширум светот најчесто ги конзумираат, тимот на „HouseholdHacker“ одлучи да ги соедини сите трикови за негово приготвување Continue reading

shake-up-peel-eggs-with-glass-water.1280x600

„Маратонско“ лупење јајце со едноставен трик

За повеќето луѓе варените јајца се составен дел од доручекот. Тие се навистина здрава состојка за организмот и одличен начин да се започне денот.