apple-pie-bites-3

Слатки мини кифлички со јаболко и цимет

Денес ви откриваме фантастичен десерт за „во последен момент“ кој може да го приготвите кога ќе ви дојдат ненајавени гости.

woman-eating-apple(2)

Диета со јаболка – 1кг помалку за една седмица

Јаболката секогаш може да ги најдете на пазарите, не се скапи, многу се здрави и притоа се богати со влакна што ги прави идеални за борбата против вишокот килограми.