le-cube-itsnicethat-list-8GLGL-1000x500

Le Cube: МТV се пошегува со Џастин Бибер, Мадона, Ники Минаж…

Анимациите и илустрациите кои ни доаѓаат од Јужна Африка, поточно од дизајнерското студио Le Cube, веќе си имаат свое место и своја верна публика. Од клиенти како Vodafone, Cartoon Network Continue reading

Hip-Hop-Stars-Classical-Paintings_0-640x401

Хип-хоп ѕвездите како класични уметнички дела

Еден корисник на „Tumbr“ добил интересна идеја да ги споредува денешните хип-хоп артисти со класични уметнички дела направени пред 16-от век.

seen-on-badchix-pornstars-read-mean-comments-01-750x400

Порно ѕвездите читаат злобни коментари

Инспирирани од скечевите во емисијата на Џими Кимел, каде славните личности читаат злобни твитови за себе, YouTube каналот „4YallEntertainment“ одлучи да направи нешто слично.

celebrity-portrait-photography-oscar-after-party-vanity-fair-mark-seliger-2

Потрети на познатите од забавата на „Vanity Fair“

После завршетокот на 87-то издание на Оскарите, познатите ѕвезди традиционално ја продолжија забавата на настанот кој секоја година го организира магазинот !Vanity Fair“.