hijab-disney-princesses-makeup-queen-of-luna-40__700

Хиџаб принцеза: Девојка се трансформира во ликовите на Дизни

Сирената Ариел, Мулан, Покахонтас, Круела Де Вил, па дури и Џафар – оваа девојка од Малезија успешно може да се претвори во било кој карактер од цртаните на Дизни.

ID:51408052

Шминка за дами со диоптерски очила

Ако носите диоптерски очила сигурни сме дека често имате проблем со шминкањето, односно не сте сигурни како треба да се нашминкате за да се види тоа и за да направите Continue reading

metallic-eye-makeup-spring-summer-2011

Металик шминка – тренд кој ја освојува есенската сцена

Со доаѓањето на есента дојдоа и нови трендови во шминкањето, а еден од трендовите кој од ден на ден се повеќе ја освојува сцената на убавината е металик шминката!

eye-makeup-remover-pads-3

Направи сам: Влажни марачиња за отстранување на шминка?

Речиси на секоја дама секојдневна рутина и претставува вадењето на шминката после напорниот работен ден.

F8NIV4HHNM4FD47.LARGE

Правилно контурирање во зависност од обликот на лицето

Некогаш за совршена шминка доволно беше само да се стави подлога, течна пудра и сè да се фиксира со пудра во прав, но денес работите се променети.

100-years-of-beauty

100 години љубов: Млада двојка се открива себеси во староста

Млади, убави и заљубени. Велат дека со текот на годините страста изминува, но почитта, поддршката и љубовта остануваат. Оваа млада, и идна брачна двојка, се подложи на еден интересен експеримент.

Untitled-1

Лупита Нионго во блескаво и ведро издание за „Lucky“

31-годишната актерка Лупита Нионго, е лицето кое го краси мартовското издание на магазинот „Lucky“.