raspberry-blondies_07-21-13_3_ca

Колачи со брусница и бело чоколадо

Доколку сте љубители на кулинарството, и правењето на нови и вкусни рецепти ве прави среќни и исполнети, тогаш вреди да ги пробате и овие колчачиња.

thumb (1)

Вкусни коцки со бело чоколадо

Доколку сте расположени викендов за вкусен десерт, тогаш најдобра идеја е да се обидете да го подготвите самите. Денеска ви прикажуваме рецепт за неодоливи коцки со бело чоколадо.

How-to-Bake-the-Perfect-Bundt-Cake-02

Мек како душа: Рецепт за куглоф

Куглоф е еден од глобално најпознатите колачи ширум светот, Французите тврдат дека тие се неговите творци, меѓутоа, постојат различни варијанти на овој десерт низ останатите европски земји.

20151005133322_1444045179_zena_recepti_650x380

Економична и брза домашна чоколада со лешници

Ви се јаде нешто благо и чоколадно, но не ви се троши премногу време во кујната? Рецептот кој ви го прикажуваме подолу е токму она што ви е потребно.

Nordstrom-recipes-white-chocolate-berry-mo

Кремаст мус од бело чоколадо

Има ли нешто подобро од кремаст, чоколаден десерт кој лесно се подготвува? Ви го претставуваме рецептот за бел мус, за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.

sutlijas-sa-cokoladom2

Сутлијаш со чоколадо

Постои ли некој кој не сака сутлијаш? Но дури и ако се најде таква личност веруваме дека ќе се премисли откако ќе го проба овој рецепт за сутлијаш со чоколадо.

078decebce10d89d_Chocolate_Bar_HERO_xxxlarge(1)

Вкусно и брзо – домашно чоколадо со јаткасти плодови и суво овошје

Доколку одлучивте да се храните поздраво, но сепка имате потреба за нешто слатко не грижете се

PicMonkey Collage

Чоколадни мафини кои се топат во уста

Доколку сте љубители на слатките и ровки десерти, овие чоколадни мафини дефинитивно нема да ве остават рамнодушни. Станува збор за брз и едноставен рецепт кој буквално секој може да го Continue reading

picmonkey-collage32-1000x500 (1)

Рецепт: Одличен вегански Сникерс сладолед

Веганскиот Сникерс сладолед е вистинска поезија на вкусови и совршена комбинација на Сникерс, чоколадо и сладолед, на кој никој нема да остане рамнодушен.