No-bake-dark-chocolate-peanut-butter-cookies-animation

Здрави и вегански: Мафини од овесни снегулки

Го знаете она чувство кога очајно ви се јаде нешто чоколадно и благо, меѓутоа не сакате да го прекршите ветувањето кое си го дадовте, дека ќе се храните поздраво?

sokoladines-bulvytes-528e7a468c3c5

Без печење: чоколадни бомбици со бисквити

Ако ви се јаде нешто благо или сакате да приготвите вкусен рецепт за пријателите, ви предлагаме да ги пробате овие чоколадни бомбици со бисквити за кои не треба да ја Continue reading

99393_profimedia0185901318_630x0

Чоколадни колачиња кои се топат во уста

На вака ладно време на сите би ни годела една топла чаша млеко, чај или какао, придружена со ровки чоколадни колачиња кои се топат во уста.

99021_profimedia0056969622_630x0

Чоколадна магија: Крофни кои се топат во уста

Дали сте обожаватели на крофни? А на чоколадо? Доколку вашиот одговор на овие прашања е да, тогаш рецептот подолу сме сигурни дека ќе ви се допадне.

kokosove-kocke-bez-jaja-1442839121-68718

Вкусни кокосови коцки без јајца

Недела. Продавниците не работат, а вам ви се јаде нешто благо? Доколку се наоѓате во ваква ситуација, ви прикажуваме рецепт чии состојки со сигурност ги чувате во кујната.

60879522-cokolada-kocke-kockice-kolac-desert-650x325

Вкусни чоколадни коцки готови за 10 минути

Доколку чувствувате потреба за сочен и пенест чоколаден десерт, време е да ги пробате овие едноставни чоколадни коцки за чија подготовка ќе ви бидат потребни само 10 минути.

201877264854da03c0a8a8f155044550_w640

Сочни чоколадни колачи од само две состојки

Велат дека љубовта доаѓа преку стомакот, па доколку се уште му немате подготвено никакво изненадување на вашиот партнер за Денот на вљубените, ние ви нудиме идеално решение.