Salted-chocolate-pots-with-caramel-sauce-6

Кремаст мус од чоколадо и карамел

Со есента ви донесуваме и сласни рецепти кои се идеални за ова студено време бидејќи ќе ви ја згреат душата, а на вашите непца ќе им подарат вистинска симфонија на Continue reading

Untitled-28-650x325

Чоколаден италијански колач кој ќе ви ги задоволи сите сетила

По ручекот секому добро му доаѓа да изеде нешто благо. Зошто тоа да не биде чоколаден италијански колач? За неговата подготовка не ви се потребни многу време, но и пари.

tumblr_m0gb02ccpD1qaqdt0o1_1280(1)

Сочно чоколадно задоволство

Веќе ни е јасно како ден дека освен вкусот, на модерните жени еден од клучните фактори за да подготват некој рецепт дома е и неговата брзина и едноставност.

torticaal1(1)

Чоколадна торта со бадеми без брашно

Понекогаш вистинските животни радости се наоѓаат во малите нешта, а некогаш е доволно само да направите еден кремаст десерт и да ги израдувате луѓето околу вас.

61076783-stockfood-mousse-cokolada

Брз чоколаден мус кој можете да го јадете и додека сте на диета

Откако еднаш ќе го пробате овој брз и еднставен десерт, веднаш ќе се претвори во вашата омилена слатка за оваа сезона.

chocolate-desser-that-blooms-like-a-flower-011-677x317

Неверојатен чоколаден десерт кој расцветува

Готвачот Хоаким Суса кој работи во еден ресторан во Португалија создаде магичен чоколаден десерт кој цути како цвет кога ќе го прелиете со топол крем.

slice-of-flourless-chocolate-cake2

Фантастичен чоколаден колач од само три состојки

Убедливо најдобри слатки се оние кои брзо и лесно се подготвуваат, не бараат некои посебни кулинарски вештини и кои истовремено се вкусни.