2014y04m07d_175223671

Јапонски суфле-чизкејк од три состојки

Дали сакате да подготвите лесен десерт кој е толку вкусен, што ќе бидете горди на себеси што сте го направиле? Јапонскиот суфле чизкејк е вистинската работа за вас.

picmonkey-collage21-1000x500

Чизкејк сладолед на стапче

Овој рецепт претставува сон на сите љубители на сладолед и популарната американска пита. Кремастата текстура и овошниот вкус создаваат совршен десерт за летните денови.