80612491

До витка фигура со помош на само две состојки

Вообичаено кога забележуваме дека треба да ослабеме, почнуваме да размислуваме од што сè треба да се откажеме во исхраната. 

baharat

Зачини кои ќе ви помогнат да ја одржите линијата

За да се чувствувате подобро и да бидете во форма можете да посегнете и по зачини кои ќе ви помогнат да ја одржете линијата.

apple-pie-bites-3

Слатки мини кифлички со јаболко и цимет

Денес ви откриваме фантастичен десерт за „во последен момент“ кој може да го приготвите кога ќе ви дојдат ненајавени гости.

52519_kikirikikolaci-02-foto-shutterstock_630x0

Вкусни колачиња кои ќе ви го зајакнат имунитетот

Пристигна сезоната на настинки и вируси, па потребно ви е да внесете нешто во организмот што ќе ви го зајакне имунитетот.

picmonkey-collage32-1000x500

Рецепт: Ролнички со јагода и цимет

Ролничките со јагода и цимет се едни од оние чудесни десерти кои не бараат многу време и вештина за подготовка, но сепак изгледаат неверојатно и се превкусни.

cimet-1377436061-11574

5 причини за почеста употреба на цимет

Циметот е зачин кој освен што дава неверојатен вкус и арома на пијалоците и десертите кои ги приготвуваме, е и вистински благодет за организмот на човекот.