enhanced-30043-1453370630-4

Вака изгледа хотелот кој беше прогласен за најдобар во светот

Кога размислувате за тоа како би можел да изгледа најубавиот хотел во светот, сигурно мислите на раскошна градба на некој тропски остров.

MTM0Mzk1ODY3NDA1ODIyNTk1

Версаче отвори хотел во Дубаи и изгледа токму онака како што очекувате

Кога ќе се соединат Версаче и Дубаи на едно место, не може да се очекува ништо помалку од апсолутен раскош.

library-hotel-book-bed-tokyo-8

Хотел во Токио за најголемите љубители на книгите

Многу луѓе ги сакаат книгите но, постојат и онакви кои буквално спијат до нив. „Книга и кревет Токио“ е хотел кој е тематски уреден во облик на библитека, каде буквално Continue reading

pool-swimming-summer-mexico_91605_990x742

Фото на денот: Уживање на сонцето

Сликано со филмска камера, фотографот Томас Шер успешно го доловил моментот во кој гостите во еден хотел во Акапулко, Мексико, се разладуваат уживајќи во базенот. Continue reading

adss-1000x5001-1000x500

Во Мека се гради најголемиот хотел во светот со 10 000 соби

Градот кој досега беше популарен за оние кои одат на аџилак, Мека неодамна го привлече вниманието поради сосема различни причини.

MTMwNTA2MjgwODY2NTMxMzM4

Според „TripAdvisor“ ова е најдобриот хотел во светот

„TripAdvisor“ неодамна го прогласи хотелот „Gili Lankanfushi“ кој се наоѓа на Малдивите за број 1 хотел во светот.

robinsoncrusoe-hotel-wcth01

Неверојатниот Робинзон Крусо Хотел во Бали

Ако сакате да го искусите она што го искусил Робинзон Крусо, но на многу полуксузен и еколошки нашин, тогаш ова место е за вас.