aid301280-728px-Have-a-Sense-of-Humor-Step-6-Version-3

 Каков хумор има секој хороскопски знак

Што преферирате – црн хумор или пристојни шеги на кои никој не останува рамнодушен? Вашиот хороскопски знак открива каков тип на хумор преферирате и како успевате да ја подобрите атмосферата Continue reading

dolcegabbana-dg-fall-winter-2013-full-print-ad-campaign-italy-taormina-sicily-man-fashion-photography-marianovivanco-runway-menswear-baroque-modern-tailoring-05

Какви се хороскопските знаци кога се сингл?

Дали вашиот статус сингл е избор во кој уживате и чиј предизвик го избравте сами или чувствувате дека ви е наметнат и дека тоа не е природен начин за да Continue reading

Предизвикувачи на стрес и анксиозност кај секој хороскопски знак

Стресот и анксиозноста се најголемите болести во современиот свет и нема личност која барем еднаш не се почувствувала немоќна пред тешкотиите и предизвиците кои ги носи секојдневниот живот.

7def3b75e9fc4d91eb3cee179d7d8506

Каков партнер му одговара на вашиот хороскопски знак?

Секој од хороскопските знаци има одредени афинитети кога станува збор за партнерот кој му одговара.

bigstock-Happy-female-friends-38736313

Модниот стил според хороскопскиот знак

Прашањето од средношколските денови „Што си во хороскоп?“ можеби сега ви изгледа непотребно, но факт е дека мистериозниост свет на астрологијата и сега има голема важност и влијание.

2e6ffedb504577c01ee07775e7929fa9_large

Физичкиот изглед според хороскопот

Ако верувате во хороскоп и во тоа дека положбата на ѕвездите во моментот кога сме родени е важна за тоа каква личност сме денес, тогаш сигурно ќе ве интересира како Continue reading

get-the-gloss-horoscopes-1

Доблестите на хороскопските знаци

Сите хороскопски знаци имаат доблести поради кои ги сакаме, и со некои одлично се сложуваме а со други пак, имаме проблеми да воспоставиме комуникација.