PicMonk1-1000x500

Како хипстерите од Бруклин ги вратија балоните во мода

Досега ги гледавте само на детски родендени, а од неодамна станаа задолжителен дел од секоја журка за возрасни која има намера да биде обележана како модерна и урбана. Еден млад Continue reading

tipcki-1000x500-1000x500

Hot Dudes and Food: Нов Инстаграм хит

На друштвените мрежи може да се најде сè и сешто, а на Инстаграм како простор за комуникација преку визуелни содржини, постојано се појавуваат нови фотографии кои брзо ја бришат популарноста Continue reading

28AA3FF900000578-3081381-Imam_Square_or_Naqsh_e_Jahan_Square_in_Isfahan_is_just_one_of_Ir-a-4_1431675060366

Иран, дестинација која станува се поголем туристички хит

Иран е држава во Југозападна Азија. Веќе неколку декади оваа земја се соочува со репутација на небезбедна, проблематична и опасна. Меѓутоа, многумина сметаат дека ваквите стереотипи се должат на лошите Continue reading

PicMonkey Collage

Момчето кое само сакаше слика со Ајфеловата кула

Сигурно повеќемината сте ги виделе оние клише пози пред Ајфеловата кула, кои секој турист кој го посетил Париз најверојатно ги има.

4-pics-1-song-12113

Дознајте која песна била хит на денот на вашето раѓање

Можеби никогаш не ви паднало на памет, но постои веб-страница која може да ви каже која песна била број 1 хит на музичките топ листи на денот на вашето раѓање.