6-7-660x300

Какви фустани ќе носиме оваа пролет?

Фустаните се омилено парче облека на секоја жена, а пролетта е сезона кога тие го имаат главниот збор. Што се однесува до трендовите, овој пат во игра се фустаните во Continue reading

PicMonkey Collage

Фустани исполнети со згради, дрвја и облаци

Шамек Блуви, архитект и моден илустратор со седиште во Аман, Јордан, создава прекрасни хартиени исечоци во кои женските фустани изгледаат токму како работите пред кои се поставени.

BHLDN_spring_2015_19

Бајковита колекција венчаници на „BHLDN“ за 2015

Инспирирани од пролетта, вечната елеганција и романтиката, луксузната модна куќа „BHLDN“ ја претстави својата најнова колекција венчаници кои ќе ве остават без здив.

naslovna4-1000x500

10 најубави фустани на добитничките на Оскар

Колку што се зборуваше за нивните фантастични актерски изведби, толку внимание привлекоа и фустаните кои ги носеа во моментот кога ги освоија најпрестижните награди од светот на филмот.