skc3a6rmbillede-2012-10-02-kl-10-26-35-589x348

Неверојатниот Тајланд: Играње фудбал на водена платформа

Кох Пание е село лоцирано во југот на Тајланд. Пред 40 години на ова место бил изграден неверојатен фудбалски терен над вода.

10306731_10204288516801429_2746250485341941168_n

Интервју со Кирче Ристевски: Оној кој е доволно мотивиран, се согласува на сите предизвици

Младиот Битолчанец Кирче Ристевски, е продукт на школата на фудбалскиот клуб „Пелистер“, и  од најрана возраст е во постојан стремеж кон нови успеси и предизвици.

messironaldoorg-660x413

Сите фудбалски рекорди на Лионел Меси и Кристијано Роналдо

На вечното прашање: „Кој е подобар играч, Лионел Меси или Кристијано Роналдо?“ можеби никогаш нема да добиете еден одговор, веројатно затоа што тие се сосема различни карактери и затоа што Continue reading