PicMonkey Collage

14 најоткачени фризури на сите времиња

Луѓето велат – никој не сака да се разбуди со лоша фризура. Меѓутоа, во Америка постои „Ден на откачените фризури“, во кои луѓето намерно се стремат да постигнат што понеобичен Continue reading

sedum-lesni-frizuri-za-sekoj-den-660x300

Седум лесни фризури за секој ден од неделата

Доколку сакате различен изглед за секој ден од неделата, а немате многу време да и посветите на косата, ова е идеално видео за вас. 

1a4aae2db39d712a889545784757f514

Фризури кои изгледаат одлично со зимска капа

Се разбудивте со лоша фризура, а треба да излезете од дома што поскоро? Познатата корисничка на каналот YouTube сподели интересен туторијал на нејзиниот канал, каде нуди четири совети за фризура Continue reading

spaceh-1000x500

Женски фризури 2015: во тренд со „вселена“ во вашата коса

Јасно е дека сиво-белите нијанси не се доволно интересни, бидејќи жените почнаа да ја фарбаат косата во сите можни нијанси.

maxresdefault

50 години венчални фризури во две минути

Трендовите за убавина постојано се менуваат. Старите си заминуваат, доаѓаат нови, па она што било актуелно минатата година уште веднаш паѓа во заборав.

f809ec6ac36be56cdaee7354681ab355

Грешки во одржувањето на косата кои прават да изгледате постаро

Можете да се опремите со најдобрите креми против стареење и да фрлите еден куп пари на третмани за подмладување на кожата, но кога се работи за вашиот изглед косата ја Continue reading

sadsad6-1000x500

Женски фризури 2015: заборавете на омбре, тренди фризурите се исфарбани на половина

Заборавете на омбре, „балајаж“, сиви нијанси – најновиот тренд меѓу женските фризури е пола-пола.