clutch_ear_cuff_3d25f

3 начини за брзо и лесно да го освежите изгледот на пунџата

Пунџите се дефинитивно еден од омилените начини за стилизирање на косата, а причината за тоа е едноставна – се прават брзо и лесно и се вклопуваат во секој моден избор Continue reading

121-2x2e4ohdcskxwem9hgaosg

Одберете ја идеалната фризура според обликот на лицето

Многу е важно вашата фризура да ја прилагодите на текстурата на косата и обликот на вашето лице. Со помош на сликите и советите пронајдете ја вашата идеална фризура!

suki-coca1-1000x500-1000x500

Зошто некои девојки ставаат Кока-Кола на косата?

Кога ви е потребен силен удар на енергија чаша или лименка Кока-Кола е секогаш добредојдена, тоа не е никаква тајна, но и вашата коса би можела да посака таков вид Continue reading

maxresdefault

Брза фризура за долга или средна коса

Доколку имате долга коса со средна должина, погледнете го видеото кое прикажува крајно едноставна, а така ефективна фризура за моментите кога сакате да ја отстраните вашата коса од челото.

hgvzujczxrc

Како најлесно да ги направите: Гламурозни бранови кои ќе ве претворат во холивудска убавица

Ретро трендовите од минатиот век постојано се враќаат во мода, а исклучок не се ниту фризурите.

bobbypins-gold

Одлични трикови со шноли кои ќе ви го олеснат животот

Шнолите се еден од најдобрите изуми на човештвото и веруваме дека повеќето од вас се сложуваат со оваа констатација!

roma-pacchettocerettetotalbody-centroesteticoostia-sconto81-56390-613x356-D1a

5 ноќни трикови кои ќе ви овозможат да се разбудите со совршена коса

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Повеќето жени немаат време да се посветат на подолго стилизирање на косата, особено наутро пред работа.

balding-old-man-haircut-russell-fredric-6

Казна за деца – „ќелава фризура“

Во денешно време, кога шлаканиците се нелегален начин да ја казните претераната палавост на децата а разговорите и не допираат премногу до нив, понижувањето се чини како најефективна воспитна мерка Continue reading