This-Guy-Photobombs-Strange-Stock-Images-In-Ridiculous-Ways_w0ntsqE

Метју Весово – кралот на фото-бомбите

Метју Весово е еден од многуте луѓе на кои им е смачено од оние извештачени фотографии кои секојдневно ги гледаме по списанијата, интернет магазините и маркетинг кампањите

video-undefined-284169F700000578-373_636x356

Ниту моделите не се совршени: 6 часа ретуширање со Фотошоп во 90 секунди

Елизабет Мос од „Rare Digital Art NYC“, сподели со јавноста како изгледа шестчасовна Фотошоп трансформација во 90 секунди.

2555C57600000578-0-image-a-14_1423081153187

Фотографијата која претседателот не сакаше да ја видите

Колку неетично и да звучи, несмасното сопнување или паѓање на другите луѓе не ретко знае да ги засмее присутните.

x35-Lonely-Guys-Resort-To-Photoshopping-Their-Own-Girlfriends.jpg.pagespeed.ic.wgAV44dz11

15 осамени Фотошоп мајстори

Овие 15 момчиња имаат две заеднички работи: богат љубовен живот и  одлични Фотошоп вештини.Верувале или не, на овие фотографии навистина е употребен фотошоп.