i-photographed-lake-bled-on-a-fairytale-winter-morning-6__880-1000x500

Бајковити фотографии од езерото Блед

Како што веќе сигурно знаете езерото Блед е едно од најубавите места во Словенија кое секоја година го посетуваат околу милион туристи од сите краеви на светот.

MTM1ODM2MDkzNjg4ODUxMDc1

Уште еден Инстаграм профил кој ќе ве направи љубоморни

Авантуристот и истражувач Џек Морис може да ве научи доста работи за тоа каде и како можете да го минете годишниот одмор. 

the-ethereal-landscape-photography-of-daniel-kordan10

Убавината на планетата низ објективот на Даниел Коржонов

Фотографот од Русија, Даниел Коржонов постојано патува низ различни точки на светот и фотографира сè што му се чини интересно .

PicMonkey-Collage19-1000x500

Одлични фотографии и без фотошоп

Веќе знаете дека природата може да биде толку магична, што каква било имитација со помош на технологијата не може да го достигне она што го создала таа низ времето.

benjaminheath-places-wcth041

14 неверојатни фотографии кои ќе ви ја разгорат желбата за патување

Фотографот Бенјамин Хит се занимава со фотографирање на местата кои ги посетува, а кои со сигурност ќе ви ја разгорат желбата за патување.

cover14-1000x500

Хибридни животни: нов хит меѓу Фотошоп ентузијастите

Чудни митски животни се дел од многу легенди и бајки, а сега благодарение на технологијата за манипулација со фотографии можно е да се направи и реалистичен приказ на ваквите суштества.

flbq2cz-1000x500

Day to Night: 24 часа во една фотографија

„Day to Night“ е серија фотографии на Стивен Вилкс, која се состои од повеќе фотографии што се компресирани во една сцена која ги прикажува сите периоди од денот.

i-shoot-squirrels-in-my-backyard-and-i-can-almost-make-a-living-from-what-i-love__880-1000x500

Преслатки верверички позираат на фотографии

Шведскиот фотограф Герт Веген има таква среќа што кога ќе погледне низ прозорецот од својата куќа може да величенствени работи.

picmonkey-collage34-1000x500

15 најпознати фотографии од вселената

Вселената е бесконечна конечност. Луѓето со активно истражување се обидуваат да ја разберат повеќе од половина век. Оваа година се навршуваат педесет години од првите чекори на САД во вселената, а Continue reading

PicMonkey Collage

Интимните фотографии на Бред Пит од Анџелина Џоли

Сите го знаеме Бред Пит како талентиран актер но, малкумина знаат дека тој е одличен и во правењето уметнички фотографии.