newborn-baby-photoshoot-fails-6__880

Бебиња кои им ги уништија уметничките фотографии на родителите

Бебињата се слатки и неодоливи, но не ретко се случува да изненадат со непредвидено уринирање во несоодветни ситуации.

The-Dove1-1000x500

Мали играчки и голема фантазија

Од оние кои планираат да ја зачуваат својата креативноста најчесто се очекува и бара да го зачуваат детето во себе кое на најлесен начин ќе им обезбеди нови идеи и Continue reading

my-home-the-netherlands-in-40-beautiful-GLGL-1000x500

Зошто треба да ја посетите Холандија?

Алберт Дрос е туристички водич и фотограф кој со години мислел дека оние кои доаѓаат во Холандија, неговата татковина, само раскажуваат приказни за тоа како таа е прекрасна земја, како Continue reading

pari-1000x500-1000x500

Моменти на љубов фатени на фотографии

Тешко може да се опише љубовта. Таа е многу индивидуална и има различни облици. Една романска фотографка сепак успеа да ни ја долови љубовта на црно-бели фотографии…

12555879_1113218318688698_1293002091_n

Магијата на Швајцарија: Планини, реки и вкусна чоколада

Мартина Бисаз секој викенд патува низ Швајцарија и со фото апаратот ги бележи сите убавини на оваа земја. Своите фотографии таа ги објавува на Инстаграм.

cover115-1000x500

Неверојатни фотографии под и над површината на водата

Некои фотографи се експерти за сликање на суво, други се најдобри кога фотографираат под површината на водата, но малкумина умеат подеднакво добро да напраат комбинација од двете вештини. Кои техники Continue reading

street-photography-hong-kong-memoir-fan-ho-321

Хонг Конг во 1950 година

Овие неверојатни фотографии од Хонг Конг се дело на кинескиот фотограф Фан Хо. Тој ги минал 50-те и 60-те години ловејќи мрачни и морбидни места од улиците на оваа метропола.

PicMonkey-1000x500

Авантурите на една палава Јапонка

Таа има само 4 години и живее сосема обичен живот на палаво девојче од село, но сепак благодарение на будното око на фотографот Котори Кавашиме ова преслатко девојче стана толку Continue reading

PicMonkey3-1000x500

Никогаш не сте виделе поубаво место од Патагонија

Како поинаку да го опишеме овој прекрасен предел, освен да кажеме дека Патагонија е местото каде завршува светот и почнува магичен и мистичен свет.