31AA915E00000578-3468716-image-a-47_1456712577848

Ова се годинашните победници на Оскарите

Филмот „Под лупа“ (Spotlight), кој ја раскажува приазната за тоа како група новинари помогнаа во разоткривањето на педофилијата во рамки на Католичката црква, е најдобар филм според оценките на Американската Continue reading

15319080915_9de04d76ba_b

Прекрасен документарен филм за Шар-Планина

Восхитувајќи се на далечните природни места ширум светот, често забораваме на работите кои ги имаме блиску до нас, а кои пленат со својата неверојатна убавина.

drew_struzan_back_to_the_future_trilogy

Нема да има продолжение за „Враќање во иднината“

Не постои шанса за снимање на четврто продолжение на филмот „Враќање во иднината“, соопшти Френк Маршал, еден од продуцентите на популарната франшиза.

popcorn-9

Неонски светла инспирирани од култните филмови

Тимот на „Popcorn Garage“, се посвети на еден навистин забавен проект кој за кусо време стана вистински вирален хит.

alice-wonderland-classical-animation-kathryn-beaumont-19

Како изгледала Алиса од земјата на чудата во реалноста

Малкумина знаат дека Кејтлин Бимонт, актерката која го позајми својот глас за улогите на Алиса во „Алиса во земјата на чудата“ и Венди во „Петар Пан“, всушност беше и модел Continue reading

tumblr_n1eafar49k1t0g20jo1_1280

Како актерите глумат дрогирање

Хероин, марихуана, крек, кокаин и многу други дроги се чести „реквизити“ во филмовите, а „Лице со лузна“, „Лош поручник“, „Гомора“, „Волкот од Волстрит“ и „Трејнспотинг“ само се некои од нив.

11254011_10203163495848450_1785529927_o

Како течеше снимањето на Straight Outta Compton – филмот за фамозната рап група N.W.A

Музичките документарни филмови често знаат да ја разочараат публиката. Едноставно, ваквата форма е деликатна и може да западне во многу „стапици“.

JimiHendrixBanner

Погледнете го документарниот филм за Џими Хендрикс

Погледнете го документарниот филм „Hear My Train A Comin“, режиран од страна на Боб Смитон, во кој е прикажан животот на еден од најлегендарните музичари на 20 век, Џими Хендрикс.

maxresdefault (1)

HD тизерот за „Suicide Squad“ предизвикува морници

„Suicide Squad“, филмот на „DC Comics“ и „Warner Bros“, е едно од најочекуваните филмски остварувања за наредната година.

short-animation-soul-death-coda-and-maps-and-plans-ireland-fb__700

Кога изгубената душа се среќава со смртта

Ова прекрасно видео на нежен начин ја опишува човечката душа, која во желба за живот преговара во нејзините последни мигови со смртта.

506406449_640

Прекрасен анимиран филм кој го објаснува значењето на љубовта

Подарок е приказна за сосема секојдневен пар. Tој и поклонува мало парче од себе, a девојката неможе да се раздели од подарокот, дури ни тогаш кога работите почнуваат да се менуваат.

maxresdefault

Погледнете го трејлерот за последниот филм на Робин Вилијамс „Boulevard“

Станува збор за последниот филм на починатиот Робин Вилијамс за кој до неодамна не се знаеше дали воопшто некогаш ќе се прикаже.

?????????????

Топ 10 најдобри стриптиз моменти од филмовите

Да танцувате сензуално за вашиот маж е вистинско доживување за него, и на овој начин можете да го возбудите за помалку од една минута.