PicMo999-1000x500

И Вини Пу има оскаровски амбиции

Оние кои страсно ги следат Оскарите, а особено оние кои жестоко навиваат за Леонардо ДиКаприо знаат дека животот нема да тече нормално се додека не се доделат статуетките.

28-Titanic__880

Кога најпознатите негативци стануваат главни ликови во романтични филмови

Во галеријата подолу погледнете како би изгледале најпознатите филмски негативци кога би биле главни улоги во романтични и семејни филмови:

Mia-Khalifa-2

Наскоро сите би можеле да знаат какви порно филмови сте гледале на Интернет

Постои голема веројатност дека наскоро сите би можеле да дознаат какви филмови за возрасни сте барале и гледале онлајн, предупредува блогерот Брет Томас.

21wild-600

Филмови кои ќе ви ја разгорат желбата за патување

YouTube каналот „Matador Network“ објави видео во кое се измешани 10 филмови кои ќе ви ја поттикнат желбата за патување.

maxresdefault

100 најдобри танц-сцени во едно видео

Уште едно видео кое стана вирално на „YouTube“, а не е ни чудо бидејќи во него се вметнати 100 најдобри танцови сцени од филмови, во комбинација со звуците на најголемиот Continue reading

wes-anderson-postcards-mark-dingo-francisco-designboom-08GLGL-1000x500

Разгледници од замислените светови на Вес Андерсон

Дестинациите и пределите во филмовите на Вес Андерсон изгледаат истовремено реално и магично

cover-1000x500

Hollyfood: Кулинарски композиции од популарните филмови и серии

Поранешниот инженер и дизајнер на видео игри Никола Кнепер пред една година одлучи да престане со неговата стара кариера и да заплива во фотографските води, каде што тој беше главно инспириран Continue reading

the-joker-the-dark-knight-5831

17 мудри филмски реплики кои вреди да се применат во животот

Низ годините, беа направени безброј филмови. Сепак, малку од нив оставија трага и нешто по што вредеше да бидат запомнети.

the-rum-diary-filmdistric01

10 најстилски филмови од последните 10 години

Кога ќе се спомене поимот „најстилски филмови на сите времиња“, прво ни паѓаат на памет култните класици како „Dr. No“, „The Talented Mr. Ripley“, „The Graduate“ или пак „Breakfast at Continue reading

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

11 култни чевли од легендарните филмови

За да ги претставиме класичните и секогаш модерни чевли ќе се потсетиме на најнезаборавните филмски моменти во кои чевлите оставија белег во модната индустрија – од магичните чевли на Дороти Continue reading