202955-R3L8T8D-650-eyes

20 неверојатни факти за очите

Очите се еден од најделикантните и уникатни органи на нашето тело, чија мистериозност и комплексност и до денешен ден претставува предмет на истражување за научниците и медицината.

san-marino-05

12 факти за Сан Марино кои веројатно не ги знаевте

Дека се наоѓа во Италија најверојатно знаете, но следните факти за една од најмалите држави во светот најверојатно не сте ги знаеле:

stonehenge-409933

10 малку познати факти за најпознатите туристички дестинации

Дестинациите за кои се посветени редовите подолу со сигурност досега многупати го примамиле вашето внимание со нивната уникатост и необичност.

Pablo-Escobar-GQ-30Jul15_getty_b_813x494-1000x500

8 неверојатни работи кои не сте ги знаеле за Пабло Ескобар

Дури и ако многу ве интересира темата за најпознатиот нарко бос шансите дека сте дознале нешто повеќе за него се многу мали.

123

Интересни факти за машкиот полов орган

По многу спроведени истражувања научниците добиле најразлични сознанија, а едни од најинтересните се податоците поврзани со машкиот полов орган.

strawberry

Десет интересни факти за јагодите

Едни од највусните овошни плодови со сигурност се јагодите. Во продолжение, неколку забавни и интересни факти за јагодите кои можеби не сте ги знаеле:

Hong-Kong-View-China-City-900x1440

11 изненадувачки факти кои не ги знаевте за Кина

Иако живееме во дигитално време и ера на глобализација, каде информациите од целиот свет се шират со брзина на светлината, сепак, се уште постојат еден куп факти за кои не Continue reading

57437030_gaddafi_223581c

10 работи кои не ги знаевте за Гадафи и неговото владеење

Веројатно првите асоцијации кои ви паѓаат на памет кога ќе слушнете за Муамер ел-Гадафи се тиранин, диктатор и терорист.