AD-Makeup-Storage-Ideas-2

20 начини да ги организирате вашите шминки

Драги дами… Доколку не спаѓате во оној еден процент од светот кој има доволно средства за да си обезбеди ормар од соништата, онаков, кој од спалната соба ќе ве одведе Continue reading

MTI4OTk3OTQ2MzM0Mjg3MTIy

Кул канцелариите на „Mattson Creative“ можат да ја разбудат креативноста во секого

Ти Метисон од „Mattson Creative“ е еден од најталентираните графички дизајнери на пазарот во моментов.

PicMonkey Collage

Магична колиба од 18-от век освојува со рустичниот ентериер

Додека работела како дизајнер на ентериер на еден дом во Котсволдс, Каролин Холдавеј и нејзиниот партнер Фатимах Намадар, кој е фотограф, изнајмиле коллиба во Виндраш Валеј каде започнале да живеат.

MTMzODY4MDEyOTcyMjg4NjQz

Супер кул апартман лоциран во срцето на Барселона

Нашите редовни читатели знаат колку обожаваме кога ќе налетаме на кул дизајн на ентериер, кој изгледа модерно и живописно. 

most-expensive-home

Ѕирнете во внатрешноста на најскапиот пентхаус во светот

Најскапиот пентхаус во светот, е сопственост на неименуван арапски шеик, а чини неверојатни 305 милиони долари.

architecture-small-home

Колоритен и пријатен студентски дом во Хонг-Конг

27 метри квадратни. На прв поглед звучи како безначаен простор со кој ништо нема да може направите.

Thouse-4-900x601

Минималистичка грчка куќа нуди незаборавен поглед кон Кефалонија

Бриселскиот архитект, Оливер Двек, изгради необична бела куќа во планините на егзотичниот грчки остров Кефалонија.

PicMonkey Collage

18 работи кои ќе го претворат вашиот дом во супер кул место за живеење

Доколку располагате со сериозна сума на пари, и се наоѓате во период на уредување на домот, тогаш овие предмети прикажани во галеријата подолу со сигурност ќе му дадат „кул фактор“ Continue reading

PicMonkey Collage

Оваа триаголна куќа е дефиниција за совршеност

Оваа тријаголна куќарка не е посебна само поради фантастичниот „А“ облик кој ја прави да изгледа навистина интересно.

ancient-art-of-stone-mosaics-7

Двојка креира прекрасни ѕидови од камен

И покрај тоа што луѓето најчесто велат дека љубовта и работата не одат заедно, сепак, уметниците Андреас Кунерт и Наоми Зетл се доказ дека не секогаш ова е точно.

24-Decoration-Ideas-That-Will-Transform-Your-Kitchen-Walls

Интересни идеи за декорација на ѕидовите кои ќе ја трансформираат кујната

Кујнкиот дизајн е комплексен, па и најубавите елементи во светот заедно со најскапите апарати никогаш нема да ја дефинираат кујната, бидејќи кујната живее благодарение на оној кој работи во неа.