street-murals-appear-rain-south-korea-10

Колоритни цртежи на улиците само кога врне дожд

Група дизајнери од Јужна Кореја најдоа идеален начин да ги разведрат тмурните денови кога едноставно не престанува да врне дожд.

774575-cool-berlin-wallpaper

Прошетка низ Берлин

Главната германска метропола, Берлин, е воедно најголем и најнаселен град во земјата. Тој е голем, урбан и динамичен град, во кој доминира модерната архитектура.

3e93c7bdbd2f13b4de09958301895b37_650x-1000x500

Бизарни сцени забележани на „Google Street View“

И додека ја користите апликацијата „Google Street View“ за да видите места и дестинации кои немате прилика да ги посетите, не се чудете ако на екранот ви се појави некоја Continue reading

Juan-Pablo-de-Miguel3-980x567

Цветните улици на Ивор – најубавото село во Франција

Удобно сместено меѓу Рона-Алпите и Женевското Езеро, селцето Ивор често се нарекува и најубавото село во Франција.

california_5dywu.T0

Најчудните и најбесмислени улици во светот

Од застрашувачки скалила до неверојатно комплицирани кривини, некои улици во светот станале вистински туристички атракции познати по својата бесмисленост.