b267d181d51c7ee710032c8e021ae6cafa85f798

Употреба на кафето за нега и убавина

Кафето е еден од најомилените утрински напитоци со кои го започнуваме денот, но освен за расонување, кафето има широк спектар на употреба и кога станува збор за негата на лице Continue reading

100-years-of-beauty-ethiopia-feven-g-the-cut-715x380

100 години убавина на жените од Етиопија

Најновото видео на се повеќе познатиот YouTube канал „100 years of beauty“, оваа недела се фокусираше на убавината на жените од Етиопија.

PicMonkey Collage(344)

Нови начини на употреба на четката за заби во служба на убавината

Не може да се замисли денот без четкичка за заби! Таа е дел од секојдневната хигиена и спаѓа во рутина без која не можеме да се разбудиме и да си Continue reading

MG_5474

Нови практични начини да ја искористите четкичката од старата маскара

Сигурни сме дека во вашиот несесер имате маскара која е при крај или која е сосема исушена.

Youll-Laugh-When-You-See-This-1979-Victorias-Secret-Lingerie-Catalogue

Каталог на „Victoria’s Secret“ од 1979 година е вистински доказ за променетите стандарди за убавина

„Victoria’s Secret“ – име кое претставува синоним за секси (и често пати скапа) долна облека која ја носат неверојатно прекрасни модели се чини како релативно млада компанија – но всушност Continue reading

podocnjaci

4 трикови кои ќе ви помогнат во борбата против подочниците

Многу жени, а се почесто и мажи, мака мачат со темни и пропаднати подочници кои понекогаш не можат да ги сокријат ни сите богатства на козметичката индустрија.

top

Руските убавици во изминатите 100 години

YouTube каналот „Cut“ во своето најново видео го претстави своето видување за руската убавина во текот на последните 100 години.

MTMxMDc4MjIzNDA3ODY5OTIy

Instagram-от на Наташа Поли предизвикува завист и љубомора

Рускиот супермодел Наташа Поли живее живот „на висока нога“ кој дефинитивно многумина би сакале да го имаат. Таа има беспрекорен стил, сака се што е скапо, често патува и згора Continue reading