neapolitan-fudge-3

Кремасти и лесни трибојни колачиња

Доколку сте во потрага по колачиња кои не само што ќе ви ја задоволат потребата за благо, туку и ќе ви ја разубават трпезата, тогаш се наоѓате на вистинското место.

61190836-lava-desert-kolac

Лава колач од три состојки

Доколку сакате да ги изненадите вашите гости со своите кулинарски способности, а немате време или знаење за нешто кое бара повеќе искуство и внимание, тогаш овој рецепт е како создаден за Continue reading

2014y04m07d_175223671

Јапонски суфле-чизкејк од три состојки

Дали сакате да подготвите лесен десерт кој е толку вкусен, што ќе бидете горди на себеси што сте го направиле? Јапонскиот суфле чизкејк е вистинската работа за вас.

video-undefined-273225AA00000578-242_636x358

Три убавици и генијален музички времеплов

Овие девојки веќе еднаш не убедија дека се генијални со нивниот необичен перформанс во автомобил на познатата „Bohemian Rapsody“, со која воедно ги освоија симпатиите на јавноста.