beautiful-girl-with-black-hair-and-red-lips-posing-in-the-blue-room-805x537

Неколку трикови за потраен кармин

Многу жени се трудат да најдат кармин кој ќе биде траен и ќе обезбеди убав изглед на нивните усни, па дури се спремни да платат многу висока цена.

ednostaven-trik-eve-kako-da-ja-z-660x300

Едноставен трик: Како да ја зголемите температурата во станот за 3 до 5 степени?

Еве одличен трик за заштеда на енергија. Ако го направите овој едноставен трик, температурата во станот ќе ви биде поголема за три до пет степени Целзиусови. Но, само ако успеете Continue reading

BritCo_FullerLips09-645x429

4 брзи и едноставни чекори до полни усни

Доколку сте од оние девојки кои сакаат полни усни, но природата не ве обдарила со ваков атрибут, ние ви прикажуваме начин на кој можете да го постигнете тоа во само Continue reading

6-How-to-stretch-jeans-31-Clothing-Tips-Every-Girl-Should-Know-stretching-jeans

Како да ги раширите претесните фармерки – трик

Признајте  – и вам ви се случило да качите неколку килограми и поради тоа да не можете да се вовлечете во вашите омилени фармерки.

500187-600x316

Како правилно да ја заврзете вратоврската за 10 секунди?

Доколку и вие спаѓате во онаа група на луѓе која мачи мака со врзувањето на вратоврската, тогаш најновото видео од познатиот YouTube корисник „Crazy Russian Hacker“ дефинитивно ќе ви се Continue reading

memory

Трик со кој ќе ја подобрите вашата меморија

Колку пати ви се случило да не можете да се сетите каде сте ги оставиле клучевите или документите, или пак сте заборавиле нечие име и презиме?

shake-up-peel-eggs-with-glass-water.1280x600

„Маратонско“ лупење јајце со едноставен трик

За повеќето луѓе варените јајца се составен дел од доручекот. Тие се навистина здрава состојка за организмот и одличен начин да се започне денот.