landscape-1444848695-hbz-street-style-index-1-1000x500

Клучни модни трикови на дамите со стил

Не е дека постои некој таен список на работи до кои се придржуваат жените со стил, а кој се пренесува од генерација на генерација, но сепак постои нешто што тие Continue reading

how_to_use_makeup_brushes(1)

Топ трикови и совети за правилно шминкање

Драги дами, колку пати сте се нашле во недоумица или едноставно не сте поседувале доволно информации и знаења кога станува збор за правилно шминкање? Одлучивме со вас да поделиме топ Continue reading

PicMonkey Collage(322)

4 трикови за подобро и побрзо правење плетенки

На сите ни се има случено да се одлучиме да сплетеме плетенка, да се наоружаме со трпение, да ја сплетеме, расплетеме, повторно да ја сплетеме, па се да се искомплицира Continue reading

maxresdefault

Трикови за подобрување на квалитетот на фотографиите со мобилниот телефон

Ако немате пари за скапа фото-опрема, а сакате убави фотографии мора да ги испробате овие ефтини решенија.

podocnjaci

4 трикови кои ќе ви помогнат во борбата против подочниците

Многу жени, а се почесто и мажи, мака мачат со темни и пропаднати подочници кои понекогаш не можат да ги сокријат ни сите богатства на козметичката индустрија.

lola-girls

Трикови за поправање на гардеробата и обувките кои не сте ги знаеле

Без разлика дали станува збор за непријатен мирис на тукушто купената блуза или ситно оштетување на обувките, порано или подоцна сите се среќаваме со некои од проблемите кога станува збор Continue reading