landscape-1456863660-hbz-soft-trench-00-index1(2)

Најнов пролетен тренд: лесен мантил

Кожната јакна и тренч мантилот се парчиња гардероба кои морате да ги имате во вашиот орман, исто како што мора да имате барем едни фармерки кои ви стојат совршено, бела Continue reading

Тронот на планината Витни, САД

Тоалети со фантастичен поглед

Некои луѓе едноставно немаат потреба да ги читаат состојките во шампонот, или да играат „Candy Crush“ додека седат на тоалетот.

boxer-braids-814678_w650

Како да си ги направите популарните боксерски плетенки?

Фризурата која не потсетува на детството во моментот е вистински хит на социјалните мрежи и помеѓу познатите трендсетерки.

elite-daily-hair-600x300

Тренд: коса во боите на зајдисонцето

Трендовите во бојадисувањето на косата се менуваат секојдневно, а најновиот тренд е коса во боја на зајдисонцето. Овој вид на фризура во суштина, ги комбинира црвената, портокаловата, розовата и виолетовата боја Continue reading

metallic-eye-makeup-spring-summer-2011

Металик шминка – тренд кој ја освојува есенската сцена

Со доаѓањето на есента дојдоа и нови трендови во шминкањето, а еден од трендовите кој од ден на ден се повеќе ја освојува сцената на убавината е металик шминката!

asdsad2-1000x500

Тренд: влакнести пазуви – жените ги фрлија жилетите и гордо позираат на Инстаграм

Ова лето жените не само што се ослободија од вишокот облека, се чини дека се ослободија и од жилетите, барем тоа може да се забележи од трендот на Инстаграм

picmonkey-collage40-1000x500

Тренд: женски костими за капење за 2015 година

Во пресрет на летните високи температури, гласните бранови и топлиот песок  време е да ги разгледаме годинашните трендови на костими за капење.