pom-pom-dress

Направете си сами точкасто фустанче

Доколку ние се прашуваме, точките се секогаш во мода! Токму затоа, во денешниот „направи сам/а“ текст ви прикажуваме како да ги претворите здодевните еднобојни фустани во уникатно шарено парче облека.

dotwork-line-geometric-tattoo-bicem-sinik-2

Прекрасни геометриски тетоважи кои докажуваат дека помалку значи повеќе

Бичем Синик е турска „tattoo“ уметница која употребува фини линии за да создаде неверојатни геометриски животни или други минималистички форми. Често пати се служи и со суптилни точки за сенчање, Continue reading

stone-art-mandala-elspeth-mclean-canada-13-605x605

Стотици точки ги трансформираат обичните камења во парче уметност

Елспет МекЛин е австралиска уметница која живее во Канада, и со минимални материјали создава неверојатна уметност.