carrot-cake-600[1]

Неодолива торта со моркови за љубопитните гурмани

Иако за нашето поднебје правењето десерти од моркови е се уште некарактеристично, сепак, сигурни сме дека му дадете шанса на овој рецепт, веднаш ќе ве освои:

05709-rokoko-plazma-torta

Брза плазма торта без печење

Со оглед на тоа што е викенд, би било вистинска штета дококу не издвоите барем дел од слободното време за да ги изненадите најблиските со нешто благо.

giant-twix-no-bake

Тwix торта од три состојки – без печење

Речиси и да нема некој кој не го обожава вкусот на попуарните Twix чоколатца. доколку сакате да си го подготвите овој неодолив рецепт во домашни услови, погледнете го видеото подолу.

IMG_0784-600x400

Без брашно: Чоколадна торта од две состојки

YouTube блогерката „Ochikeron“, често поставува на нејзиниот канал видеа во кои можат да се пронајдат наједноставните рецепти кои секој може да ги приготви.

11380287_1472536383047008_540516127_n

Пита без печење: Ледена фантазија од само три состојки

Овој прекрасен летен десерт освен што ќе ве воодушеви со фантастичниот освежувачки вкус, ќе ве маѓепса и со својата едноставност и брза подготовка.

SprinkleBakes Amaretto Crepe Cake 11

Чоколадна торта со палачинки која секој може да ја направи

Според читаноста, најомилени торти на нашите читатели се оние кои се подготвуваат лесно и брзо, и не бараат некакви посебни вештини или состојки.

125

Без печење, без миксер: Ледолино торта

Ова е дефинитивно торта која е идеална да ја направите кога ви се брза премногу, а најдобро од се е што за нејзината подготовка не е потребно печење, ниту пак миксер.