PicMonkey-Coll-1000x500

Тетоважи како целосно затемнување

Ваквото сценарио не е нималку ретко – одите во град, имате околу дваесет години, пиете неколку чашки и се што се случува понатаму е нејасно.

PicMonkey-Coll1-1000x500

Кога класичната уметност е инспирација за тетоважи

Едно студио за тетовирање од Јужна Кореја од неодамна во својата понуда има и дела кои на интересни начини ги реинтерпретираат познатите дела од класичната уметност. 

PicMonkey Collage

Кул геометриски тетоважи инспирирани од Бали

Уметникот од Австралија, Џаја Суартика, е авторот на овие прекрасни тетоважи исполнети со разни геометриски форми.

tetovaza-nba-lebron-tocka-2016-01

Милионска тужба заради вметнување на постоечки тетоважи во игра

Спортските симулации се жанр кој до детали ја пренесува атмосферата од спортските терени и сали.

glow-in-dark-tattoos-uv-black-light-38__605

Заблескајте со необична УВ тетоважа

Доколку се плашите од тетовирање или едноставно не сакате да го нарушите сериозниот впечаток пред вашите колеги и соработници, тогаш ова може да биде вистинското решение за вас.

download (2)

Уникатните тетоважи на Чи пленат со својата единственот

Необичните тетоважи на Наоми Чи претставуваат речиси завршени уметнички дела на телата на нејзините клиенти.

tetovaže-po-celom-telu1GLGL-1000x500

Царство на тетоважите: Што се крие под нивната облека?

Предрасудите знаат да бидат доста незгодна работа дури и кога не се поврзани со насилство или други типични појави кои се поврзани со мислењата за луѓето кои не ги знаеме Continue reading

PicMonkey Collage

Кул минималистички тетоважи нацртани со само една линија

Мо Ганџи е тату мајстор кој својот талент го користи за да создаде едноставни тетоважи со моќна порака.

PicMonkey2-1000x500

Идеални тетоважи за искрени љубители на книгите

Во потрага сте по идеална тетоважа, но уште не сте нашле нешто што би било идеално за вас, што би ве претставувало на соодветен начин…Доколку сакате книги и читање тоа Continue reading

Some-Of-The-Most-Original-Tattoos-Youre-Ever-Likely-To-See

Оригинална колекција тетоважи инспирирани од кубизмот

Под влијание на стилот на Густав Климт и Пикасо од периодот на кубизмот, германскиот „tattoo“-уметник Петар Ауриш стана познато име во просперитетната „tattoo“ индустрија во Берлин.