testenini

Едноставни и вкусни тестенини со лимон

Деликатно јадење кое претставува совршен спој на арома на лимон и путер. Едноставните тестенини – оние кои содржат само неколку состојки, секогаш се и највкусни. 

16106_l

Брзо и сочно – тестенини со пилешко, босилек и домати

Сите живееме со забрзано темпо, бидејќи обврските само ни се наталожуваат…поради тоа се храниме и здраво, но ретко кога и здраво.