skc3a6rmbillede-2012-10-02-kl-10-26-35-589x348

Неверојатниот Тајланд: Играње фудбал на водена платформа

Кох Пание е село лоцирано во југот на Тајланд. Пред 40 години на ова место бил изграден неверојатен фудбалски терен над вода.

2d3b9aca6b4c682a5274e50bcc7fce36

Фото на денот: Време е за авантура

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/06/2d3b9aca6b4c682a5274e50bcc7fce36.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

MTMwNzMwMDMyODI0ODgzNjc4-650x325

Прекрасна оаза во Тајланд која можат да си ја дозволат и обичните смртници

Тајланд е земја која плени со своите природни убавини, а истото важи и за магичните ресорти со кои изобилува.

bd943791c38457333c5b13d3cf240f11

Фото на денот: Скромна колиба богата со љубов

Оваа прекрасна фотографија е дело на Саравут Интароб, човекот кој обожава да патува, и веќе извесно време го документира со својата камера животот на жителите во Тајланд. Continue reading