download (2)

Уникатните тетоважи на Чи пленат со својата единственот

Необичните тетоважи на Наоми Чи претставуваат речиси завршени уметнички дела на телата на нејзините клиенти.

landscape-1444848695-hbz-street-style-index-1-1000x500

Клучни модни трикови на дамите со стил

Не е дека постои некој таен список на работи до кои се придржуваат жените со стил, а кој се пренесува од генерација на генерација, но сепак постои нешто што тие Continue reading

f22b5b432f4cec0c76de50c9c07a08a7

Домашен дезодоранс од природни состојки

Разните дезодоранси кои ги купуваме од козметичките салони за да го неутрализираме мирисот на потта, најчесто се полни со хемикалии кои штетно влијаат на кожата и потните жлезди.

majice(1)

Направете бохо маичка – идеална за лето и музички фестивали

Сега кога летото веќе пристигна веројатно размислувате како да се разладите, па многу гардероба не ви паѓа на памет.

MTMxMDc4MjIzNDA3ODY5OTIy

Instagram-от на Наташа Поли предизвикува завист и љубомора

Рускиот супермодел Наташа Поли живее живот „на висока нога“ кој дефинитивно многумина би сакале да го имаат. Таа има беспрекорен стил, сака се што е скапо, често патува и згора Continue reading

PicMonkey Collage

20 најстилски и најсекси фотографии од Оливиа Кулпо

Оливиа Кулпо е згодна и модерна девојка што стана позната во Америка благодарение на нејзината двегодишна врска со Ник Џонас, што ја направи и дел од нивното реално шоу.

bigstock-Happy-female-friends-38736313

Модниот стил според хороскопскиот знак

Прашањето од средношколските денови „Што си во хороскоп?“ можеби сега ви изгледа непотребно, но факт е дека мистериозниост свет на астрологијата и сега има голема важност и влијание.

MTI5OTkzOTY1MDg3NzYzMDc1

7 докази дека Ријана ги имитира карактерите на Супер Марио

Ријана отсекогаш го привлекувала вниманието на јавноста со храбрите модни избори кои и го донесоа епитетот на „стилска икона“.