testenini

Едноставни и вкусни тестенини со лимон

Деликатно јадење кое претставува совршен спој на арома на лимон и путер. Едноставните тестенини – оние кои содржат само неколку состојки, секогаш се и највкусни. 

77f2ef62-828b-4940-9074-8172598a3afa

Прстен полн со пилешко и растопено сирење

Доколку решивте да повикате гости на ручек, тогаш се подразбира дека храната која ќе ја сервирате освен што ќе биде вкусна, потребно е и да изгледа фантастично.

MTI5OTQ3MTc4NjY2ODMwNDY3

Рецепт за прочуениот мексикански сос „Гуакамоли“

Меѓу Американците кои се љубители на мексиканска храна, особено популарен е сосот на ланецот ресторани „Chipotle“ наречен „Гуакамоли“.