Parsley-Tea-Images

Напивка од две состојки ги чисти бубрезите од отрови

Бубрезите се можеби најважните органи кои го прочистуваат нашето тело. Затоа е многу важно да бидат чисти од токсини и премногу сол, пишува Healthysecret.

61190836-lava-desert-kolac

Лава колач од три состојки

Доколку сакате да ги изненадите вашите гости со своите кулинарски способности, а немате време или знаење за нешто кое бара повеќе искуство и внимание, тогаш овој рецепт е како создаден за Continue reading

99393_profimedia0185901318_630x0

Чоколадни колачиња кои се топат во уста

На вака ладно време на сите би ни годела една топла чаша млеко, чај или какао, придружена со ровки чоколадни колачиња кои се топат во уста.

IMG_0784-600x400

Без брашно: Чоколадна торта од две состојки

YouTube блогерката „Ochikeron“, често поставува на нејзиниот канал видеа во кои можат да се пронајдат наједноставните рецепти кои секој може да ги приготви.

f22b5b432f4cec0c76de50c9c07a08a7

Домашен дезодоранс од природни состојки

Разните дезодоранси кои ги купуваме од козметичките салони за да го неутрализираме мирисот на потта, најчесто се полни со хемикалии кои штетно влијаат на кожата и потните жлезди.

2014y04m07d_175223671

Јапонски суфле-чизкејк од три состојки

Дали сакате да подготвите лесен десерт кој е толку вкусен, што ќе бидете горди на себеси што сте го направиле? Јапонскиот суфле чизкејк е вистинската работа за вас.

brain-food

Видови храна кои ја подобруваат работата на мозокот

Како и сите органи, така и мозокот постојано има потреба од храна. Но, не сите видови храна се подеднакво добри за најважниот орган.

pancake1(3)

Здрави американски палачинки од само 2 состојки

За сите сладокусци, кои сакаат да избегнат вишок калории и нездрави намирници овој едноставен рецепт за американски палачинки покрај стомакот ќе ви ја нахрани и душата!

87988_profimedia0199073728-sladoled_630x0-650x325

Вкусен чоколаден сладолед од три состојки

Време е да ја отвориме сезоната на сладоледи, па денешниот рецепт сме сигурни дека ќе ви се допадне. Замислете вашата омилена чоколада да се претвори во вкусен, кремаст чоколаден десерт.

pancake1(3)

Здрави американски палачинки од само две состојки

За сите љубители на слатките кои сакаат да ги избегнат вишокот калории и нездравите намирници, овој едноставен рецепт за американски палачинки е идеален за вас.