living-the-life-you-want-2

15 совети до поздрав и посреќен живот

Велат, „во здраво тело – здрав дух“, но животот не учи дека ова е кружен процес, без кој телото не би било здраво доколку немаме внатрешен мир.

o-PARENTING-facebook

Старомодни совети за родителството кои сѐ уште важат

Сите деца се различни, па затоа постојат разни теории околу воспитувањето и советите кои треба да се прифатат, но и оние кои треба да се отфрлат. 

ID:51408052

Шминка за дами со диоптерски очила

Ако носите диоптерски очила сигурни сме дека често имате проблем со шминкањето, односно не сте сигурни како треба да се нашминкате за да се види тоа и за да направите Continue reading

urinary-tract-infection

Лекување и превенција на уринарни инфекции

Уринарните инфекции се непријатна и болна појава која многу почесто ги засега жените. Се смета дека секоја петта жена се соочува со уринарна инфекција во одреден период од својот живот.

come-eliminare-i-brufoli

Како да се справиме со проблемот мрсна кожа?

Многу луѓе во светот се соочуваат со проблемот наречен мрсна кожа на лицето, а самото тоа подразбира создавање на акни. Токму затоа овој тип на кожа бара специјална нега.

1772_MakeUp_88845376_lw_101612

Овие работи го уништуваат изгледот на вашите веѓи

Денес со вас ќе споделиме неколку совети и ќе ве предупредиме на некои од грешките кои ги правите при нега на веѓите.

how_to_use_makeup_brushes(1)

Топ трикови и совети за правилно шминкање

Драги дами, колку пати сте се нашле во недоумица или едноставно не сте поседувале доволно информации и знаења кога станува збор за правилно шминкање? Одлучивме со вас да поделиме топ Continue reading

coverdom1-1000x500

9 едноставни совети за тоа како правилно да го осветлите домот

Светлина игра клучна улога во креирањето на општата атмосфера на домот, но голем број на луѓе го забораваат или игнорираат овој аспект.

58318

Здрава и убава кожа за еден месец – совети

Патот до убава и чиста кожа на лицето може да биде долготраен и тежок, но ако и дадете вистинска нега може да го добиете тоа за само еден месец.

maxresdefault

Едноставни совети за фотографија при патување за поуникатни спомени

Веруваме дека повеќето од вас при патувањата ги прават истите оние досадни фотографии како и сите други туристи.