bowie

Почина Дејвид Боуви на 69-годишна возраст

По 18 месеци храбра борба со канцерот, популарниот пејач и актер Дејвид Боуви почина на 10 јануари во својот дом на 69-годишна возраст.

MTM0NTU3NDk3MjI1NjgxMzc0

Докторска дијагноза за тоа како би изгледала смртта на негативците од „Сам дома“

Се ближи периодот на божиќните празници, кога луѓето започнуваат да ги кројат своите планови за слободниот период кој им претстои.

PicMonkey Collage

Осум години без Тоше

На денешен ден (16 ноември), пред осум години, Македонија и Балканот ја изгубија најнадежната и успешна музичка ѕвезда, Тоше Проески, кој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Continue reading

short-animation-soul-death-coda-and-maps-and-plans-ireland-fb__700

Кога изгубената душа се среќава со смртта

Ова прекрасно видео на нежен начин ја опишува човечката душа, која во желба за живот преговара во нејзините последни мигови со смртта.

amazing-huangshan-mountain-14

Хуангшуан и Мостот на бесмртните: Дестинација привлечна за најхрабрите

Хуангшан, или во превод „жолта планина“, е планински регион во источниот дел на Кина, и воедно еднo од најиконските места во земјата, па и пошироко.

2785696800000578-0-image-m-12_1428937500846

Реакцијата на ова девојче за смртта на Муфаса ќе ви ги врати траумите од детството

Сите кои го гледале Кралот Лав сигурно ќе се согласат дека содржи едена од најсрцепарателните сцени во целата историја на Дизни.

xPopular-Cartoon-Characters-Meet-Their-Gruesome-And-Grizzly-Deaths.jpg.pagespeed.ic.Z1qtgt31qi

Неславна смрт на познатите анимирани ликови

Во сатиричниот свет на илустраторот Бен Чен ретко може да се види среќен крај – наместо тоа тој создава грозни сценарија каде што убива некои од нашите најомилени ликови од Continue reading

20109golema

Ќе сноси ли некој одговорност за смртта на 9-годишната Тамара Димовска?

Почина 9-годишната Тамара Димовска од Велес, девојчето кое имаше искривен ‘рбет и чекаше државата да и одобри операција во странство, јавува Телеграф.