154-2zuwr8b8wnmv05sb5pux34

Карбонара компири со топен кашкавал и сланина

Најчестиот „гостин“ на сите трпези- компирот, овој пат во комбинација со топен кашкавал и сланина, претставува одлична шанса за деликатесен ручек, заслужен по напорниот работен ден…

Jaja-i-slanina-1

Необичен рецепт за јајца кој треба што побрзо да го пробате

Јајцата се одличен начин да го започнете утрото, а рецептот со кој се подготвени во видеото подолу сме сигурни дека се уште не сте го пробале.

BaconSalt_spoon

Направете домашна сол со вкус на сланина

Ако го сакате вкусот на сланина, но не сакате да внесувате премногу масти тогаш направете го овој феноменален зачин со вкус на сланина кој ќе го употребувате во сите солени Continue reading